Ügyfélélmény
Mi az ügyfélélmény?
Az ügyfélélmény a fogyasztók egy adott termékkel, szolgáltatással vagy márkaélménnyel kapcsolatos benyomásainak összessége. Ez magában foglalja az ügyfelek érzelmeit, gondolatait és reakcióit, valamint az interakció során szerzett tapasztalatokat. Az ügyfélélmény befolyásolja az ügyfél elégedettségét, hűségét, ajánlási hajlandóságát és végül a vállalat növekedését.
- Ügyfél elégedettség: Mennyire elégedettek az ügyfelek a termékekkel vagy szolgáltatásokkal?
- Ügyfél hűség: Mennyire hűek az ügyfelek a márkához? Mennyire valószínű, hogy újra vásárolnak, vagy ajánlják a termékeket és szolgáltatásokat másoknak?
- Ügyfél elvárások: Milyen elvárásokkal rendelkeznek az ügyfelek a termékekkel vagy szolgáltatásokkal kapcsolatban?
- Panaszkezelés: Hogyan kezeli a vállalat az ügyfél panaszokat, és milyen hatással van ez az ügyfélélményre?
- Ügyfél interakciók: Milyen élményben részesülnek az ügyfelek a vállalattal való interakció során, beleértve a vásárlást, a támogatást és az ügyfélszolgálatot?
- Ügyfél elégedettségi felmérés: Segít mérni az ügyfelek elégedettségét a termékekkel, szolgáltatásokkal és az ügyféllel való interakcióval.
- Net Promoter Score (NPS): Egy mutatószám, amely méri, hogy az ügyfelek mennyire valószínű, hogy ajánljanak egy vállalatot másoknak.
- Ügyfél útvonalelemzés (Customer Journey Map): Az ügyfél útvonalelemzés segítségével megismerhetjük, hogy az ügyfelek hogyan érintkeznek a vállalattal, és milyen tapasztalatokat szereznek a folyamat során.
- Élmény pontok elemzése (Touchpoint Analysis): Az élmény pontok elemzése segít azonosítani azokat a pontokat, ahol az ügyfél interakcióba lép a vállalattal, és mérni az ezeken a pontokon szerzett tapasztalatokat.
- Emocionális elemzés (Emotion Analysis): Az emocionális elemzés segítségével meg lehet határozni az ügyfelek érzelmi reakcióit a vállalattal való interakció során.
Ajánlatkérés
Keressen minket bizalommal
Legújabb cikkek
Rab Árpád – Sági Ferenc: Élet 3.0 – Elveszi-e munkádat a mesterséges intelligencia?
Rab Árpád és Sági Ferenc elemzik, hogyan formálhatja át a mesterséges intelligencia a munkaerőpiacot és a technológiai jövőt.
Ezt most hová tegyem? – hulladékok lakossági kutatása, I. rész
A cikksorozat a hulladékhoz való viszonyunkat vizsgálja. Ebben a lakosságra vonatkozó cikkben az elemeket, elektronikai eszközöket, égőtesteket, mint hulladék típusokat és azok kezelési módszereit vizsgáljuk.
Miért várat magára a Service Design forradalom Magyarországon?
Miért nem terjedt el a Service Design Magyarországon? Kihívások, AI szerepe, és a KKV-k digitalizációs hiányosságai, melyek akadályozzák az innovációt.
Gépi dallamok – zenél a mesterséges intelligencia
A zenekészítő mesterséges intelligenciák, pl. a SUNO ismertségét, használatát és az az azokról kialakult lakossági benyomásokat vizsgáló kutatási eredmény.